תוחלת החיים שלנו הולכת ועולה, ועמה עולה הצורך בטיפולי יופי מסוגים שונים.
נשים מתחילות לשים לב לשינויים בגופן כבר בתחילת שנות השלושים שלהן, ולאחרונה נראה כי יותר ויותר נשים אשר עוברות את גיל 40 פונות לביצוע טיפולים שונים בתחום.

טיפולי היופי מגוונים ויש להתאים אותם לכל אחת (ואחד) באופן פרטני.
אחד מסוגי הטיפולים הפופולריים ביותר הוא הזרקת חומרי מילוי.
בשיטה זו עושים שימוש בחומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית (כגון רסטילן, סטילאז’, , וג’ובידרם). הטיפול הינו בעל מינימום של תופעות לוואי ויש לחזור עליו מדי כ- 6 חודשים עד שנה בממוצע.

החומצה ההיאלורונית מוזרקת לאזור ממוקד בפנים כגון בשפתיים, בקמטי ההבעה בין הגבות, מעל עצמות הלחיים ובמקומות נוספים בפנים. בנוסף לחומרי המילוי, ניתן להשתמש ברעלן הבוטולינום (בוטוקס, דיספורט) המחליש את שרירי ההבעה בפנים ומשפר כך את הקמטים בצידי העיניים ובמצח.
כאמור, ההשפעה של חומרים אלו נמשכת מספר חודשים ולאחר מכן מומלץ לחזור על הטיפול בהתאם לצורך.

החומרים אשר משמשים בעת הזרקת חומרי מילוי

אם את חושבת לבצע הזרקות של חומרי מילוי לאזור הפנים, חשוב שתביני מעט על מה מדובר.
החומרים לרוב מבוססים על חומצה היאלורנית, אשר יוצרת מילוי של קמטים באזור הפנים. החומצה ההיאלורונית הינה חומר המיוצר באופן טבעי בגופנו, סופח מים וגורם לעורנו להיות גמיש וחיוני יותר. המחקרים השונים מנסים לייצר את החומר בצורה הדומה ביותר לזו שהגוף עצמו מייצר ובכך למנוע תופעות של רגישות גופנו לחומר. ישנם מקרים של רגישות לחומרי המילוי, אך הם נדירים ביותר.
הרצון לבצע הזרקות חומרי מילוי ורעלן בוטולינום (כגון בוטוקס) מגיע בדרך כלל מהמטופלת (או המטופל), אשר מרגישים כי עור הפנים שלהם אינו דומה לזה שהיה בעבר.
הזרקות חומרי מילוי בתחילת הופעת הקמטים ישפיעו בצורה טובה יותר ויעניקו תוצאות ברמה גבוהה. כמובן, ההחלטה לביצוע ההליך מתקבלת בשיתוף איתי, רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית. אני אבחן את מצבך, אקשיב לרצונותייך ולמטרות אליהן את רוצה להגי ובהתאם אתן המלצות בנוגע לטיב הטיפולים אותם יש לבצע כך שעור הפנים יקבל את המראה הטוב והמתאים לך ביותר.

הזרקת שומן עצמי לפנים

הזרקת שומן עצמי טיפול שמטרתו להחזיר לפנים נפח שאבד במקומות אסטרטגיים, ולתת להם מראה טבעי וצעיר.

הזרקת שומן עצמי לפנים, תהליך שבו מתבצעת שאיבה של תאי שומן מאזור בגוף, והזרקתם מחדש לאזורים ספציפיים בפנים.  הזרקות השומן יחזירו לעור את האלסטיות שאבדה לו, ימלאו את הפנים בנפחים במקומות הנכונים ויצרו מראה זוהר וצעיר יותר. יתרונו הבולט של השומן העצמי הוא שזהו חומר ביולוגי טבעי של המטופל עצמו, ולא קיים חשש לדחייה או תופעות לוואי אחרות.

לעתים קרובות, הזרקת השומן העצמי תבוצע כטיפול משלים לניתוח מתיחת פנים.

עיבויי שפתיים

במהלך השנים, נוטות השפתיים שלנו לאבד מהנפח הטבעי שלהן ולעיתים לצנוח בזויות ולהתכווץ התופעה הזו משפיעה על נראות הפנים באופן כללי ומבגרת אותם, הופכת אותם לעייפים ומשנה את ההבעה.
כיום יותר ויותר נשים מבצעות את תהליך עיבוי השפתיים, גיל המטופלות מתחיל ב18 עם סיום ההתבגרות של הגוף. מומלצת הזרקה של כמות קטנה מאוד על מנת לבחון את הנראות וההסתגלות אליו,  ולאחר מכן ניתן יהיה להזריק כמות נוספת בהתאם לצורך ולהשלים את התהליך
כמויות מוגזמות מידי של חומר מילוי עלולות ליצור מראה לא אסתטי. הדגש על המראה הטבעי הוא חוק הברזל של הטיפולים האסתטיים בעולם וגם בישראל, אל תשכחו לשמור על פרופורציה נכונה.

פיסול אף

פיסול האף הנו הליך פשוט וקצר אשר מטפל בפגמים שונים ובעיקר בשקעים וחוסר סימטריה באזור ובתוך כך, גם לאזן סימטרית את הפנים.
הליך מרפאתי קצר הצוברת תאוצה בכל העולם. המאפשר למטופל ליהנות משיפור וחיזוק תווי המתאר של האף מבלי לבצע ניתוח. בתום התהליך, ישודרג האף ויקבל את הסימטריה המבוקשת, ימולאו בו נפחים נדרשים והוא ישולב באופן הרמוני עם שאר איברי הפנים.

העלמת קמטים

טיפול מילוי קמטים מצמצם את השפעות ההזדקנות, מעניק מראה צעיר ומשפר את מראה הפנים באופן כללי.
עם ההתבגרות העור מאבד את גמישותו והופך דק יותר. הקמטים תופסים את מקומם על הפנים בקלות רבה. לגנטיקה תפקיד משמעותי בהופעה מוקדמת של קמטים וקמטוטים בפנינו. בנוסף, הרגלים כגון: עישון, חשיפה מרובה לשמש ומחסור בשעות שינה, תורמים אף הם להופעת קמטים וירידה באלסטיות של העור.
בין אזורי הפנים המועדים לסבול יותר מקמטים ניתן למנות את המצח, בין הגבות, צדי האף, החלק שמעל השפה העליונה, מתחת לשפה התחתונה וצדי השפתיים.
המומחים ממליצים להתחיל בטיפול מגיל 30-35, בשלב שלפני הופעת הקמטים העמוקים והמשמעותיים, טיפול מוקדם יכול למנוע את הופעת הקמטים בגילאים מאוחרים יותר ובמיוחד קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים, הנוצרים בעקבות כיווצים חוזרים ונשנים של השרירים כפועל יוצא של הבעות פנים.

הדור החדש של חומרי המילוי מעניק טיפולי מילוי והעלמת קמטים בעלי הליך קל ומהיר, ללא כאב, בעלי תוצאות טבעיות ארוכות טווח. חומרי המילוי מיוצרים לשם התאמה מרבית עבור כל סוגי הקמטים – החל מקמטוטים וקמטים עדינים ועד לקמטים בינוניים ועמוקים. חומרי המילוי משמשים עבור הוספת נפח לפנים והצערת מראה הפנים, עיצוב, הדגשה ומילוי שפתיים. חומרי המילוי מסוג חומצה היאלורונית הם איכותיים ויעילים נושאים את אישור משרד הבריאות,

הרמת גבות

תופעת “צניחת גבות” משווה למראה פנים מבוגר יותר ומשפיע בעיקר מגיל 45 ומעלה. כיום, הרפואה האסתטית מציעה טיפול קצר, שאינו כולל הליך ניתוחי ומאפשר להרים את הגבה, לפתוח את העיניים, להדגיש אותן ולשוות לפנים מראה פנים צעיר וטבעי.
רובם הפונים לטיפול הזה הינם בני הגילאים ארבעים וחמישים. הם עדיין לא בשלב בו יש לבצע הסרת עודפים של עור מהאזור אבל בכל זאת, כבר ניכר כי שרירי העיניים עייפו והתוצאה היא צניחה של העפעף כלפי מטה.
לאחר הטיפול אזור העיניים ייפתח באופן משמעותי. הפנים תיראינה מוארות מהרגיל ונדמה יהיה כאילו בוצעה מעין מתיחה קלה באזור באופן מאוד טבעי ולא קיצוני.

פיסול פנים

פיסול הפנים הינו מתיחת פנים ללא ניתוח. זהו טיפול אשר במהלכו מוחזר המראה הצעיר והרענן לפנים. הטיפול מיועד לגברים ונשים בכל הגילאים. הטיפול כולל: טשטוש קמטים תוך שמירה על מראה טבעי, החזרת נפחים שאבדו בפנים, הדגשת מסגרת הפנים, טיפול משולב במרקם העור, אזור המצח, לחיים, קמטי הבעה, שפתיים, קו לסת, צוואר.
תוצאת פיסול הפנים נשמרת למשך שנים רבות. איזור שטופל תמיד יראה טוב יותר מאזור שלא טופל עקב האפקט הביולוגי המופעל על הרקמה ורשת הקולגן הרקמתית. אולם, תהליך ההזדקנות ואין ביכולתנו לעצרו, לכן, לצורך שימור התוצאה, מומלץ לבצע פעולת שימור ״תחזוקה״, אחת לשנה.

לסיכום
בפגישת הייעוץ המקדימה עם הרופא, דר אנדריי אופק בוחן את האזור, מזהה האם ניתן לבצע את ההזרקות או שמא נדרשת התערבות כירורגית לאחר שווידא שניתן לטפל בהזרקות חומצה היאלורונית או חומר להחלקת קמטים ונעשה תיאום ציפיות מול המטופל, מותאמת תכנית טיפולים אישית.

מאמרים באותו נושא:

הזרקת שומן לפנים
חומרי מילוי

הזרקת שומן לפנים

ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו מתבגר גם כן ועובר תהליכים הגורמים למראה עור בוגר ועייף יותר. מלבד התמעטות הקולגן והאלסטין האחראיים על גמישות העור, הוא

קרא עוד »
מתיחת פנים
טיפולים אסתטיים

מתיחת פנים: המדריך המלא

זה לא סוד שמראה הפנים שלנו משתנה עם השנים. גורמים רבים משפיעים על מרקם ומראה העור שלנו, כמו אורח חיים (עישון, חשיפה לשמש), נטייה גנטית,

קרא עוד »
בטן של בחורה לפני ניתוח מתיחת בטן
טיפולים אסתטיים

ניתוח מתיחת בטן

כאשר מדובר על ניתוח מתיחת בטן, מדובר על רצון לשנות דרך חיים. בניתוח המשלב שיפור בריאותי, מראה אסתטי ודימוי עצמי – ניתן להשיג שיפור משמעותי

קרא עוד »
טיפולים אסתטיים

האם סרח עור סרטני?

סרח עור סרטני –  האם יש דבר כזה או שמדובר במיתוס ללא אחיזה במציאות? “סרחי עור” (Fibroepithelial Polyps בשפה ה”רפואית”) יכולים להופיע בגופו של כל

קרא עוד »
בחורה מורחת קרם על פנייה
טיפולים אסתטיים

מילוי קמטים – המדריך המלא

עם הזמן העור שלנו מתחיל לאותת לנו על קמטים באזורים שונים, חלק מהם יווצרו באזורים מאוד בולטים כמו מצח, שפתיים או אפילו בצוואר. קמטים אלו

קרא עוד »
בחורה עם סוודר בצבע לבן מזיעה בגוף
טיפולים אסתטיים

איך מטפלים בהזעת יתר

מדינת ישראל היא מדינה חמה מאוד, שבה אנחנו נאלצים להתמודד עם מעלות גבוהות וחמות במיוחד לאורך מרבית ימות השנה. החורף כאן הוא קצר, וגם כשהוא

קרא עוד »
בחורה מורחת קרם על פנייה
טיפולים אסתטיים

עיצוב לחיים ללא ניתוח

זוכרים כשהייתם ילדים, והדודים והדודות שלכם היו צובטים אתכם בלחיים? סימן הזיהוי הזה של הצביטה הולך יד ביד עם מפגשים משפחתיים, אולם ככל שאתם הולכים

קרא עוד »
בחורה מסתכלת על עצמה במראה ונוגעת עם הידיים שלה בפנים
טיפולים אסתטיים

הזרקת חומצה היאלורונית

מסתכלים במראה ומתבאסים על מה שאתם רואים? מתאפרים ולא מצליחים להעלים את מה שהזמן עושה לעור שלכם? מסתובבים בתחושות קשות של חוסר ביטחון עצמי, מבוכה,

קרא עוד »
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק