בחורה מקבלת מתיחה בעזרת ידיים של רופאה

כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח הרמת עפעפיים?

צניחה של העפעפיים היא תופעה שמופיעה בדרך כלל עם הגיל. המתבטאות בשקיות מתחת לעיניים, שקעים או עיגולים שחורים וצניחת העפעף העליון. עפעפיים שמוטים גורמים למראה זועף, מבוגר, עייף עם עיניים נפוחות.

הסיבות לצניחה של העפעפיים כוללות אבדן האלסטיות של העור, ירידה בנפח הרקמות התת עוריות והשפעת כוח הכבידה הגורמת למשיכת עור העפעף העליון כלפי מטה.

הצניחה יכולה להופיע ברמות שונות והיא יכולה להוות מטרד אסתטי ואף לגרום לפגיעה בשדות הראייה, כאבי ראש ואי נוחות באזור העניים המהווה מטרד יומיומי.

תיקון הצניחה יכול להתבצע באמצעות ניתוח של הורדת עודפי עור מהעפעפיים העליונים, על מנת לתת להם מראה צעיר יותר, לפתור את בעיות הנפילה ועודפי העור ואף לתקן פגיעה בשדות הראיה.

ניתוח הרמת עפעפיים נמצא בין הניתוחים השכיחים ביותר כיום. הניתוח מתבצע עם או בלי הרמת גבות, ומטרתו להעניק לעיניים מראה צעיר ורענן במקום המראה העייף  וזועף.

פגישת ייעוץ לניתוח עפעפיים

בפגישת הייעוץ לצורך ניתוח הרמת עפעפיים, ינתח הרופא את אופי הבעיה הסיבות לצניחת עפעפיים רבות ומגוונות, ועל כן יש להתאים את הניתוח באופן פרטני לכל מטופל לאחר אבחון המרכיב הבעייתי.

בדיקת היסטוריה הרפואית שלך, בירור לגבי מה מפריע לך, בדיקה גופנית, הצגת האופציות המתאימות עבורך בניתוח. חשוב לבצע עם הרופא תיאום ציפיות, על מנת שתדע/י מה ניתן להשיג בניתוח (מספר תמונות של “לפני ואחרי” עוזרות מאוד לדעת מה אפשר להשיג בניתוח),
הסבר על תהליך הניתוח וההחלמה שלו.

חתימה על טופס ההסכמה לניתוח, כולל עותר עבורכם.
(אין הדבר מחייב אותך בשום צורה – אלא רק בא לוודא שיהיה לך מספיק זמן לקרוא את הטופס, להבין אותו, ולאפשר לך לשאול את הרופא כל שאלה הקשורה בניתוח לפני שאת/ה מחליט/ה סופית).

תקבלו מכתב לרופא המשפחה בקופ”ח המבקש ביצוע בדיקות טרום ניתוחיות (כגון ספירת דם, ביוכימיה בסיסית וכדומה). יתכן ותתבקשו להיבדק גם על ידי רופא עיניים. לאחר מכן תיפגש/י עם היועצת אשר תדון אתך בכל האספקטים של הניתוח שאינם רפואיים (עלות הניתוח, מועדים אפשריים, היכן הוא יתבצע).
לאחר שתחליטו שאתם מעוניינים בניתוח, תוזמנו בדרך כלל לפגישה נוספת, שבה תוכל/ו לשאול שאלות נוספות שהתעוררו לאחר הפגישה הראשונה, ויקבע אופי הניתוח הסופי (כמו למשל האם הניתוח יכלול גם את העפעפיים התחתונים?). בסופה של פגישה זו יקבע מועד הניתוח, ותחתמו בפעם השנייה על טופס ההסכמה לניתוח (גם אז כמובן, החתימה אינה מחייבת אותך לעבור את הניתוח).

לסיכום: מה חשוב לדעת לפני ניתוח הרמת עפעפיים
1. להתייעץ עם רופא פלסטי מומחה ולשמוע מה האופציות העומדות עבורכם
2. בדקו תמונות לפני ואחרי לתיאום ציפיות
3. לקרוא את הטופס הניתן ע”י הרופא המנתח בפגישת ייעוץ
4. לא לעשן כלל בחודש שלפני ואחרי הניתוח, על מנת שלא לפגוע באספקת הדם לריפוי הפצע הניתוחי.

.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח עפעפיים

1. עבור מי מיועד ניתוח הרמת עפעפיים?
כאשר ישנם עודפי עור המשתפלים אל העין, עיגולים שחורים או שקעים מתחת לעיניים.
ניתוח הרמת עפעפיים מבוצע על מנת להסיר את עודף העור, למניעת הפרעות בראיה ואי נוחות באזור העיניים כמו כן הניתוח מבוצע בכל מקרה בו המטופל מביע רצון להיראות צעיר ורענן במקום המראה העייף וזועף. יחד עם הרופא תחליטו מה נכון עבורכם.

2. כמה זמן מחזיק מעמד ניתוח הרמת עפעפיים?
במרבית המקרים התוצאה הסופית נראית לעין לאחר מספר שבועות ומחזיקה מעמד כ-10 שנים

3. האם אוכל להרכיב עדשות מגע לאחר ניתוח עפעפיים?
כמובן, לאחר תום תקופת ההחלמה מהניתוח ובהתאם לאישור מהרופא המנתח ניתן לחזור להתאפר, להשתמש בעדשות מגע וכו’. המטרה בניתוח עפעפיים היא לשפר את המראה ולהרחיב את שדה הראייה ובכך להשפיע באופן חיובי על איכות החיים תוך כדי האפשרות למטופל לחזור לשגרת חייו.

4. כמה זמן החלמה יש אחרי ניתוח הרמת עפעפיים?
לאחר כ-3 ימים ניתן לחזור לפעילות רגילה, אך את התפרים מסירים לאחר כשבוע ויש להימנע מפעילות מאומצת והרכבת עדשות מגע

יש לכם עוד שאלות בתחום ניתח הרמת עפעפיים?
מוזמנים למלא את הפרטים בטופס למטה או לשלוח הודעה לקליניקה של ד”ר אנדריי אופק – מנתח פלסטי מומחה 05229709445

ניתוח עפעפיים בקליניקה של ד”ר אנדרי אופק

את ניתוח העפעפיים מבצעים בהרדמה מקומית או כללית, לאחריה מבצעים חתך, הוצאת העור (ובמקרה הצורך גם השומן) המיותרים ולבסוף תפירה עדינה לסגירת החתך הניתוחי. לאחר הניתוח מופיעה נפיחות קלה באזור (ניתן להשתמש בקומפרסים קרים כדי להקטין את הבצקת ושטפי הדם ביממה שלאחר הניתוח). בשבוע שלאחר הניתוח עלולים להיות שטפי דם מקומיים בעפעפיים, וניתן להסתירם בדרך כלל על ידי משקפי שמש. מבחינת הראייה, הניתוח אינו מפריע לראייה וגם אם האזור נראה בהתחלה שונה מהרגיל הוא חוזר למראה תקין ובמהרה מתקבל המראה האסתטי המבוקש.

אורך הניתוח כשעה וחצי עד שעתיים. השחרור מבית החולים מתבצע בדרך כלל ביום הניתוח.

מידע למטופל לאחר ניתוח עפעפיים

החזרה לפעילות מלאה היא הדרגתית, וכוללת מנוחה בבית של כשבוע, הימנעות מנהיגה במשך שבוע לפחות, הימנעות מטיסה או עישון במשך חודש, וחזרה לפעילות גופנית מאומצת (חדר כושר) לאחר 4 שבועות. ניתן לחזור לעבודה שאינה פיסית לאחר כשבוע. מומלץ לא לשזף את אזור הניתוח כשנה לאחר הניתוח, על מנת לשפר את מראה הצלקות.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק