רופאה מותחת את פנייה של מטופלת בעזרת שתי ידיה

כל הנשים, לפחות הרוב הגדול מבניהן, מקפידות על הטיפוח שלהן. הן לעולם לא יעזבו את הבית ללא איפור מוקפד, אף כאשר הן יורדות לכמה דקות למכולת השכונתית. הן מקפידות להתלבש לפי צו האופנה, וכמה שיותר צעיר – יותר טוב. אז מה הפלא, שעם בוא תחילת הקמטים בפנים שלהן, הן חוות חרדה תהומית, ומיד מגיעות לחנויות הכי יוקרתיות, ועושות מבחנים של ניסוי וטעייה עם מנעד רב של סוגי קרמים? אך לא משנה כמה עלה קרה כזה או אחר, נראה שאין בהם באמת יותר מדי תועלת. והגיעה השעה ללכת על צעד יותר דרסטי. כמו למשל – הזרקת סיליקון. למי, שמשום מה, עד היום לא יודעת מה זה בכלל סיליקון, נשמח להבהיר את העניין. ובכן, סיליקון הינו חומר של מילוי קבוע, שמזריקים אותו לתוך עור הפנים. אפשר לעשות בסיליקון שימוש בפני עצמו, או לחלופין לבצע סינרגיה שלו ביחד עם טיפולים להצערת הפנים. כמו למשל – פילינג כימי, כמו גם חידוש אזורים בעור הפנים על ידי לייזר. האופי הספציפי של טיפולי הזרקה של סיליקון הפך אותם למאוד פופולריים בעידן המודרני, בפרט משום היותם מספקים נראות טבעית וחדשה לעור הפנים. כדאי לכם להמשיך לקרוא, ותגלו עובדות שבספק אם הייתם מתוודעים אליהן בדרכים אחרות.

איך יודעים מי מועמד מיטבי לצליחת טיפול של הזרקת סיליקון?

יש כל מיני כללי אצבע, שבאמצעותם אפשר לדעת מי מועמד מיטבי לצליחת טיפול של הזרקת סיליקון. ועל מנת לספק לכם את התשובות הנכונות לשאלה שלנו, נענה לכם בשיטת האלימינציה, של שאלה בשאלה. ואלו הן השאלות הנבחרות שלנו, מענה עליהן יקדם אתכם בתובנה אם הטיפול של הזרקת הסיליקון באמת מתאים לכם. 

 • האם הנכן סובלות מבעיה של פצעי אקנה או סימנים מובהקים של אחרי אבעבועות רוח או צלקות כתוצאה מהליכים כירורגיים בעבר?
 • האם קווי מתאר של החיוך שלכם משווים לכם נראות זקנה יותר?
 • האם יש לכם קמטים עדינים באזורים של הצוואר, הפה, או הסנטר, שהנכם מעוניינים לעשות הכול על מנת להעלים אותם?
 • האם אתם סובלים מקיומם של שקעים כאלו ואחרים מסביב לאזור הרקות והעיניים שלכם, מה שגורם לנראות כחושה?
 • האם אתם חפצות בשפתיים מלאות ותפוחות יותר?

מדוע מומלץ לעבור טיפול של הזרקת סיליקון?

יש כל מיני סיבות, שבעקבותיהן מומלץ לעבור טיפול של הזרקת סיליקון. מכיוון, שמאילוצים טכניים, לא נוכל להציג את כולן בפניכם, נציג כעת את הסיבות המובילות ביותר, כדלקמן –

 • הזרקת הסיליקון מהווה טיפול מעולה עבור מי שסובל, כאמור לעיל, מצלקות של פצעי אקנה, מסימנים של אבעבועות רוח ומצלקות ניתוחיות.
 • צמצם למינימום את העדות של הבעות המימיקה. 
 • בטיפול זה תורידו קמטים עקשניים מסביב לפה, לצוואר, או גם לסנטר.
 • טיפול הסיליקון ימלא את החללים שמסביב לרקות ולעיניים.
 • טיפול שכזה יענים לשפתיים מראה מלא יותר.
 • עסקינן אודות פתרון קבוע, שאינו יורד עם חלוף הזמן.
 • הסיליקון אינו נספג ומתפרק בגוף. והמשורר התכוון בדבריו אלו, שבין במיה והנכם מעוניינים לטפל בצלקות ובקמטים, בקמטי החיוך או בשפתיים, בתום השלמת הטיפול בהזרקת סיליקון, ההתחדשות היא קבועה, וכאמור, אינה נמוגה עם השנים.

כיצד פועל טיפול של הזרקת סיליקון?

פעולת הטיפול של הזרקת סיליקון הינה פשוטה למדי. באופן כללי, הרופא יחדיר מחט זעירה, לשם הזלפה של טיפות סיליקון מתחת לעור הפנים שלכם. הזרקה שכזאת תמלא את פגמי העור, והגוף שלכם יחל במשא של קבלת הסיליקון כחלק אינטגרלי ואינו נפרד ממנו. הקולגן נוצר מסביב לסיליקון במשך חודש עד חוד וחצי. ואתם? אתם תיהנו מנראות טבעית ובריאה לחלוטין.

האם יש הצדקה לטיפול של הזרקת סיליקון?

אין כל ספק, כי יש הצדקה מובהקת לעבור טיפול של הזרקת סיליקון. למרות שהנושא עדיין שנוי במחלוקת, מאז ומתמיד, בשל כתבות מרעישות על הליכים קוסמטיים שהיו מעורבים בסיליקון, של סלבריטאים, שמשהו השתבש בהם. אך חרף כל זה, המון רופאים, ממלח הארץ, יהיו מוכנים להגיד בפה מלא, כי הסיליקון נושא בחובו הרבה יותר סגולות כחומר של עיבוי שפתיים או מילוי קמטי העור, יותר מכל חומר קוסמטי אחר. ועל מנת להבין האם מדובר אודות חומר שבטוח לשם שיפור הנראות החיצונית, נספר לכם, כי מעל לחמישה עשורים, עשו שימוש בהזרקות של סיליקון לשם הגדלה של רקמות רקות, מה שעורר חילוקי דעות בקרב הרופאים ובקרב הציבור. בעוד שהמון רופאים מאמינים, בסתר לבם, כי יש בחומר הסיליקון מידת מה של סכנה, לעומתם קיימים הרבה יותר רופאים, בשיעור לאין ערוך, שמוכנים להישבע כאן ועכשיו, כי מדובר בהמצאת המאה, שאין עוד כדוגמתה בנמצא בעידן המודרני.

האם אפשר ליישם טיפול של הזרקת סיליקון עבור הבראה מצלקות של פצעי אקנה?

על פי מחקרים רבים שבוצעו בתחום, נמצאו עדויות רבות, אשר תומכות ברעיון הגאוני, של טיפול הזרקת סיליקון עבור הבראה ושיקום של צלקות מפצעי אקנה. באופן כללי, כדאי שתבינו, כי צלקות של פצעי אקנה נוצרות בשל הצפה של נקבוביות באמצעות עודפים של שומן, בקטריות כאלו ואחרות, כמו גם בשל תאי עור מתים. עם ההתנפחות של הנקבוביות באזור הפנים, הדופן של הזקיק יכולה להישבר, דבר שבהכרח יביא ליצירה של כל מיני נגעים. כאשר יש נגעים שיכולים שלא להשפיע בצורה קיצונית על רקמות, יש כאלו שיכולים בהחלט להוות השפעה הרסנית ויותר עמוקה על הנראות החיצונית של עור הפנים. באמצעות טיפול שכזה, התהליך הטיפולי גורם להמרצה של ייצור הקולגן, על מנת שהוא יתקן את הרקמות, ויביא לכדי מזעור של נראות הנגעים של צלקות פצעי האקנה.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק