בטן של בחורה לפני ניתוח מתיחת בטן

מהו ניתוח למתיחת הבטן

מתיחת בטן היא פרוצדורה שמיועדת לשפר את מראה הבטן הבולטת עקב עודפי העור והשומן, ולהביא את המטופל/ת שעובר/ת את הפרוצדורה ליהנות ממראה הגוף שלו/ה. רבים מרגישים שהם לא שמנים, אך לא מצליחים להיפטר מעודפי העור והשומן הספציפיים באזור הבטן, ורוצים ליהנות מגוף חטוב יותר.
הפרוצדורה צריכה להתאים במדויק למטופל/ת, ולכן הפעולה הראשונה שיש לבצע היא ייעוץ עם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ייעוץ שבו אפשר להחליט על הניתוח המתאים ספציפית למטופל/ת, לבצע תיאום ציפיות ולהעריך את התוצאה הסופית המתוכננת של הפעולה.

הסיבות לפניה לביצוע הפרוצדורה

סיבות נפוצות להצטברות העודפים בבטן התחתונה הן לידות העלולות לגרום לרפיון שרירי הבטן (צלקת לאחר ניתוח קיסרי עלולה להדגיש את הבעיה), ירידה ניכרת במשקל לאחר ניתוח בריאטרי (כגון ניתוחי “טבעת”, “קיצור קיבה” או “מעקף”) או סתם עודפי עור ושומן שהולכים ומצטברים בבטן התחתונה עם הגיל. המצב מקשה על לבישת מכנסי ג’ינס, בגד ים ושמלות צמודות.

סיבה נוספת (אך פחות ידועה) הינה הצטברות שומן וקפלי עור עודפים באזור שמעל איבר המין הנשי (ה”פוביס”) – דבר אשר עלול לגרום לאישה למבוכה ואף לפגום בהנאת האישה בזמן יחסים אינטימיים. מתיחת הבטן מרימה גם את איזור הפוביס, ויכולה לשפר במקרים רבים את ההנאה מיחסי המין.

הפגישה הטרום ניתוחית

לאחר בירור מקדים על הרופא והמרפאה, ניתן לקבוע פגישה טרום ניתוחית.
בפגישה זו הרופא ישאל אותך לגבי ההיסטוריה הרפואית שלך, יברר בדיוק מה מפריע לך, יבדוק אותך גופנית, ויספר לך מה ניתן להשיג בניתוח. חשוב לבצע עם הרופא תיאום ציפיות, על מנת שתדע/י מה ניתן להשיג בניתוח (מספר תמונות של “לפני ואחרי” עוזרות מאוד לדעת מה אפשר להשיג בניתוח).
את/ה תתבקש/י לחתום בפעם הראשונה על טופס ההסכמה לניתוח, ותקבל/י עותק של הטופס לקחת לביתך (אין הדבר מחייב אותך בשום צורה – אלא רק בא לוודא שיהיה לך מספיק זמן לקרוא את הטופס, להבין אותו, ולאפשר לך לשאול את הרופא כל שאלה הקשורה בניתוח לפני שאת/ה מחליט/ה סופית). את/ה תקבל/י בדרך כלל מהרופא מכתב לרופא המשפחה בקופ”ח המבקש ביצוע בדיקות טרום ניתוחיות (כגון ספירת דם, ביוכימיה בסיסית וכדומה). לאחר מכן תיפגש/י עם היועצת אשר תדון איתך בכל האספקטים של הניתוח שאינם רפואיים (עלות הניתוח, מועדים אפשריים, היכן הוא יתבצע וכולי).
במידה ותחליט/י שאת/ה מעוניינ/ת בניתוח, תוזמנ/י בדרך כלל לפגישה נוספת, שבה תוכל/י לשאול שאלות נוספות שהתעוררו עד הפגישה, ויקבע אופי הניתוח הסופי (האם מתיחת הבטן תכלול גם שאיבת שומן מהמותניים וכדומה). בסופה של פגישה זו יקבע מועד הניתוח, ותחתמ/י בפעם השנייה על טופס ההסכמה לניתוח (גם אז כמובן, החתימה אינה מחייבת אותך לעבור את הניתוח).
חשוב לא לעשן כלל בחודש שלפני (ואחרי) הניתוח, על מנת שלא לפגוע באספקת הדם לריפוי הפצע הניתוחי.

בלילה שלפני הניתוח

יש לדאוג למלווה אשר ינהג ויביא אותך הביתה לאחר הניתוח. כמו כן מומלץ לרכוש מראש תרופות נגד כאבים שיהיו מוכנות לאחר הניתוח, ולרכוש את המחוך המתאים בגודל ובצורה. מומלץ להתרחץ עם סבון אנטיספטי בלילה שלפני הניתוח. יש להיות בצום מ – 8 שעות לפני הניתוח (ניתן לשתות מים בלבד עד 4 שעות לפני הניתוח).

הניתוח עצמו

חשוב להגיע בזמן לחדר הניתוח, ולהביא את חבישת הלחץ (המחוך) איתך ביום הניתוח. הפרוצדורה עצמה כוללת הסרה של עודפי העור והשומן בבטן התחתונה, ובדרך כלל גם הידוק של שרירי הבטן (יצירת “מחוך פנימי” אשר “מכניס את הבטן”). פעמים רבות מומלצת גם שאיבה של השומן מהבטן העליונה והמותניים, על מנת להגיע למראה אופטימאלי. קרוב לודאי שבסוף הניתוח יושארו צינורות פלסטיק לניקוז הדם והנוזלים שיופרשו לאחר הניתוח – נקזים אלו יוצאו כמה ימים לאחר הניתוח כתלות בכמות ההפרשה אותה ינקזו. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, ואורך כשעתיים וחצי עד שלוש שעות. השחרור מתבצע בדרך כלל לאחר כמה שעות של השגחה, או ביום למחרת.

לאחר הניתוח

החזרה לפעילות מלאה היא הדרגתית, וכוללת מנוחה בבית של כשבועיים, הימנעות מנהיגה במשך שבוע לפחות, שימוש במחוך לבטן במשך 6 שבועות, הימנעות מטיסה או עישון במשך חודש, וחזרה לפעילות גופנית מאומצת (חדר כושר) לאחר 6 שבועות. ניתן לחזור לעבודה שאינה פיסית לאחר כשבועיים בדרך כלל. מומלץ לשפר את מראה הצלקות לאחר הניתוח בעזרת שימוש במשחת/יריעת סיליקון או בעזרת טיפולי לייזר. כמו כן מומלץ לא לשזף את אזור הניתוח כשנה לאחר הניתוח, על מנת לשפר את מראה הצלקות.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק