בחורה חצי ערומה מסתירה את השדיים שלה בעזרת היד

מהו ניתוח הגדלת החזה?

כבר משחר ההיסטוריה נתפס החזה הנשי כאיבר מיני ואסתטי הבולט לעין ומהווה חלק חשוב מההרגשה הנשית והביטחון העצמי של כל אישה.
למרבה הצער, לא כל הנשים התברכו בחזה התואם את רצונן והעדפותיהן. ניתוחי הגדלת החזה הם ניתוחים אשר מבוצעים החל מתחילת שנות השישים של המאה הקודמת, והפכו להיות פופולאריים מאוד. בניתוחים אלו מוחדר מתחת לשד (או מתחת לשריר בית החזה) שתל סיליקון המגדיל את נפח השד.
היתרונות העיקריים של הפרוצדורה הם חזרה מהירה יחסית לשגרה, צלקות קצרות באזורים נסתרים, סיכון ניתוחי נמוך והגעה לשיפור משמעותי ומהיר בנפח השד.

הפרוצדורה צריכה להתאים במדויק למטופל/ת ולכן הפעולה הראשונה שיש לבצע היא ייעוץ עם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ייעוץ שבו אפשר לבצע תיאום ציפיות, להחליט על הניתוח המתאים ספציפית למטופל/ת ולהעריך את התוצאה הסופית המתוכננת של הפעולה.

הסיבות לפניה לביצוע הפרוצדורה

מטרת הפרוצדורה להוביל את המטופלת ליהנות ממראה הגוף שלה ולהעלות את ביטחונה העצמי. רבות מרגישות שהן רוצות בשד מלא ונשי יותר מזה שהטבע העניק להן, או שרוצות לחזור לשד המלא שהיה להן לפני הלידות וההנקות.
המצב שבו אישה רואה את שדיה כקטנים מידי עלול להקשות עליה בקניית בגד ים, ולפגוע בביטחונה העצמי עד כדי מבוכה בזמן יחסים אינטימיים או קושי במציאת בן זוג.

הפגישה הטרום ניתוחית

לאחר בירור מקדים על הרופא והמרפאה, ניתן לקבוע פגישה טרום ניתוחית.
בפגישה זו הרופא ישאל אותך לגבי ההיסטוריה הרפואית שלך, יברר בדיוק מה מפריע לך, יבדוק אותך גופנית, ויספר לך מה ניתן להשיג בניתוח. חשוב לבצע עם הרופא תיאום ציפיות, על מנת שתדע/י מה ניתן להשיג בניתוח (מספר תמונות של “לפני ואחרי” עוזרות מאוד לדעת מה אפשר להשיג בניתוח).

את תתבקשי לחתום בפעם הראשונה על טופס ההסכמה לניתוח, ותקבלי עותק של הטופס לקחת לביתך (אין הדבר מחייב אותך בשום צורה – אלא רק בא לוודא שיהיה לך מספיק זמן לקרוא את הטופס, להבין אותו, ולאפשר לך לשאול את הרופא כל שאלה הקשורה בניתוח לפני שאת מחליטה סופית). את תקבלי בדרך כלל מהרופא מכתב לרופא המשפחה בקופ”ח המבקש ביצוע בדיקות טרום ניתוחיות (כגון ספירת דם, ביוכימיה בסיסית, אק”ג, ממוגרפיה וכדומה). לאחר מכן תיפגשי עם היועצת אשר תדון איתך בכל האספקטים של הניתוח שאינם רפואיים (עלות הניתוח, מועדים אפשריים, היכן הוא יתבצע וכולי).

במידה ותחליטי שאת מעוניינת בניתוח, תוזמני בדרך כלל לפגישה נוספת, שבה תוכלי לשאול שאלות נוספות שהתעוררו עד הפגישה, ויקבע אופי הניתוח הסופי (מה יהיה סוג השתל, צורתו, נפחו, היכן תהיה הצלקת והאם הוא יוכנס מעל או מתחת לשריר). בסופה של פגישה זו יקבע מועד הניתוח, ותחתמי בפעם השנייה על טופס ההסכמה לניתוח (גם אז כמובן, החתימה אינה מחייבת אותך לעבור את הניתוח).
חשוב מאוד להימנע מעישון בחודש שלפני (ואחרי) הניתוח, על מנת שלא לפגוע באספקת הדם לריפוי הפצע הניתוחי.

בלילה שלפני הניתוח

מומלץ להתרחץ עם סבון אנטיספטי בלילה שלפני הניתוח. יש להיות בצום מ – 8 שעות לפני הניתוח (ניתן לשתות מים בלבד עד 4 שעות לפני הניתוח).

הניתוח עצמו

הגדלת החזה מבוצעת בהרדמה כללית. יש להגיע לבית החולים כשעה לפני הניתוח, לעבור קבלה רפואית על ידי האחות ולשוחח עם המרדים שיהיה בניתוח. שלבי הניתוח כוללים הרדמה כללית, חתך ניתוחי (בקפל התת שדי בדרך כלל), יצירת כיס בגודל המתאים לשתל, הכנסת שתל הסיליקון ולבסוף תפירת החתך הניתוחי.
זמן הניתוח נע סביב שעה עד שעה וחצי. השחרור מתבצע בדרך כלל לאחר כמה שעות של השגחה לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח

החזרה לפעילות מלאה היא הדרגתית, וכוללת מנוחה בבית של כשבועיים, הימנעות מנהיגה במשך שבוע לפחות, שימוש בחזייה (ללא ברזלים, שנסגרת מלפנים) במשך 6 שבועות, הימנעות מטיסה או עישון במשך חודש, וחזרה לפעילות גופנית מאומצת (חדר כושר) לאחר 6 שבועות. ניתן לחזור לעבודה שאינה פיסית לאחר כשבועיים בדרך כלל. על אף שהצלקות נחבאות בדרך כלל בקפל התת שדי, ניתן לשפר את מראן בעזרת שימוש במשחת/יריעת סיליקון או בעזרת טיפולי לייזר. כמו כן מומלץ לא לשזף את הצלקות כשנה לאחר הטיפול.

תוצאות הניתוח

את התוצאות הראשוניות של ניתוח החזה תוכלי לראות מיד לאחר הניתוח, אם כי התוצאות הסופיות יראו רק לאחר כשנה מהניתוח, מכיוון שהצלקות מוסיפות להשתפר זמן רב לאחר הניתוח.
יכול להיות שייקח לך זמן קצר להתרגל למראה, אך לאחר הניתוח הוא יהיה שלך ומתאים לשאיפות עליהן חלמת.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק