חליפת גבר

מהו ניתוח הקטנת חזה גברי?

קיימים גברים רבים הסובלים מחזה גברי גדול, המקנה להם מראה נשי וגורם להם למבוכה בכל פעם שהם צריכים להסיר את חולצתם.
החזה בעל המראה הנשי גורם להם מבוכה ומקשה עליהם במציאת חולצות ובגדי ים מתאימים.
המצב עלול להיגרם עקב מספר סיבות ובראשן השמנת יתר וסיבות הורמונאליות.
ניתוח להקטנת החזה הגברי בא להקטין את נפח השד, והפכו להיות פופולאריים מאוד. בניתוחים אלו נכרתים עודפי השומן ורקמת השד (במקרים קיצוניים יש לכרות גם עודפי עור ולהרים את הפטמות למיקומן הנכון).


היתרונות העיקריים של הפרוצדורה הם עליה בביטחון העצמי והרגשת הגבריות, חזרה מהירה יחסית לשגרה, סיכון ניתוחי נמוך והגעה לשיפור משמעותי ומהיר בצורת החזה. הוכח במחקרים רבים ששביעות הרצון מניתוחים אלו גבוהה ביותר.
הפרוצדורה צריכה להתאים במדויק למטופל ולכן הפעולה הראשונה שיש לבצע היא ייעוץ עם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ייעוץ שבו אפשר לבצע תיאום ציפיות, להחליט על הניתוח המתאים ספציפית למטופל ולהעריך את התוצאה הסופית המתוכננת של הפעולה.

הסיבות לפניה לביצוע הפרוצדורה

מטרת הפרוצדורה להוביל את המטופל ליהנות ממראה הגוף שלו ולהעלות את ביטחונו העצמי.
המצב שבו גבר רואה את החזה שלו כנשי עלול לפגוע בביטחונו העצמי עד כדי מבוכה בזמן יחסים אינטימיים או קושי במציאת בת זוג.

הפגישה הטרום ניתוחית

לאחר בירור מקדים על הרופא והמרפאה, ניתן לקבוע פגישה טרום ניתוחית.
בפגישה זו הרופא ישאל אותך לגבי ההיסטוריה הרפואית שלך, יברר בדיוק מה מפריע לך, יבדוק אותך גופנית, ויספר לך מה ניתן להשיג בניתוח. חשוב לבצע עם הרופא תיאום ציפיות, על מנת שתדע מה ניתן להשיג בניתוח (מספר תמונות של “לפני ואחרי” עוזרות מאוד לדעת מה אפשר להשיג בניתוח).

אתה תתבקש לחתום בפעם הראשונה על טופס ההסכמה לניתוח, ותקבל עותק של הטופס לקחת לביתך (אין הדבר מחייב אותך בשום צורה – אלא רק בא לוודא שיהיה לך מספיק זמן לקרוא את הטופס, להבין אותו, ולאפשר לך לשאול את הרופא כל שאלה הקשורה בניתוח לפני שאתה מחליט סופית). אתה תקבל בדרך כלל מהרופא מכתב לרופא המשפחה בקופ”ח המבקש ביצוע בדיקות טרום ניתוחיות (כגון ספירת דם, ביוכימיה בסיסית, אק”ג, פרופיל הורמונלי וכדומה). לאחר מכן תיפגש עם היועצת אשר תדון איתך על האספקטים של הניתוח שאינם רפואיים (עלות הניתוח, מועדים אפשריים, היכן הוא יתבצע וכולי).

במידה ותחליט שאתה מעוניין בניתוח, תוזמן בדרך כלל לפגישה נוספת, שבה תוכל לשאול שאלות נוספות שהתעוררו עד הפגישה, ויקבע אופי הניתוח הסופי (למשל האם הוא יתבצע בשיטה הפתוחה או הסגורה?). בסופה של פגישה זו יקבע מועד הניתוח, ותחתום בפעם השנייה על טופס ההסכמה לניתוח (גם אז כמובן, החתימה אינה מחייבת אותך לעבור את הניתוח).
חשוב מאוד להימנע מעישון בחודש שלפני (ואחרי) הניתוח, על מנת שלא לפגוע באספקת הדם לריפוי הפצע הניתוחי.

בלילה שלפני הניתוח

מומלץ להתרחץ עם סבון אנטיספטי בלילה שלפני הניתוח. יש להיות בצום מ – 8 שעות לפני הניתוח (ניתן לשתות מים בלבד עד 4 שעות לפני הניתוח).

הניתוח עצמו

הקטנת החזה מבוצעת בהרדמה כללית. יש להגיע לבית החולים כשעה לפני הניתוח, לעבור קבלה רפואית על ידי האחות ולשוחח עם המרדים שיהיה בניתוח. שלבי הניתוח כוללים הרדמה כללית, חתך ניתוחי, כריתת עודפי השומן ורקמת השד ותפירת החתכים הניתוחיים. קרוב לודאי שבסוף הניתוח יושארו צינורות פלסטיק לניקוז הדם והנוזלים שיופרשו לאחר הניתוח – נקזים אלו יוצאו כמה ימים לאחר הניתוח כתלות בכמות ההפרשה אותה ינקזו).
זמן הניתוח נע סביב שעתיים עד שלוש שעות. השחרור מתבצע בדרך כלל לאחר כמה שעות של השגחה לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח

החזרה לפעילות מלאה היא הדרגתית, וכוללת מנוחה בבית של כשבועיים, הימנעות מנהיגה במשך שבוע לפחות, שימוש בחגורת מתח (מחוך) במשך 6 שבועות, הימנעות מטיסה או עישון במשך חודש, וחזרה לפעילות גופנית מאומצת (חדר כושר) לאחר 6 שבועות. ניתן לחזור לעבודה שאינה פיסית לאחר כשבועיים בדרך כלל. את מראה הצלקות הקטנטנות ניתן לשפר בעזרת שימוש במשחת/יריעת סיליקון או בעזרת טיפולי לייזר. כמו כן מומלץ לא לשזף את הצלקות כשנה לאחר הטיפול.

תוצאות הניתוח

את התוצאות הראשוניות של ניתוח תיקון החזה תוכל לראות מיד לאחר הניתוח, אם כי התוצאות הסופיות יראו רק לאחר כשנה מהניתוח, מכיוון שהצלקות ומראה השד מוסיפים להשתפר בהדרגה בשנה שלאחר הניתוח.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק