בחורה מודדת את החזה שלה בעזרת מד סנטימטרים

נשים רבות אשר עוברות ניתוח הגדלת חזה זקוקות לא אחת לבצע תהליך של החלפת שתלים. במקרים אחרים ישנן נשים אשר מבקשות להחליף את השתלים הקיימים עקב התיישנות וכן עקב בקשה להקטין או להגדיל את החזה ולא בעקבות שום בעיה רפואית מסוג כלשהוא. תהליך החלפת שתלים נעשה על ידי ניתוח כירורגי הנערך בהרדמה מלאה ואורך כשעה שלמה. במהלך הניתוח יוסרו השתלים הישנים ויוחלפו בשתלים חדשים לפי הצורך אשר ימוקמו מעל או מתחת לשריר. הפרוצדורה הניתוחית יכולה להיות שונה בין אישה לאישה וזאת בהתאם לסיבת החלפת השתל, סוג העור, צורת השדיים, סוג השתל ועוד.

סוגי ניתוחי החלפת שתלים

ישנם מספר סוגים של ניתוחי החלפת שתלים אשר בכל אחד מהם מתבצע תהליך אחר:

  • הוצאת השתלים הישנים ללא החלפתם בחדשים – במקרים בהם נמצא זיהום בתוך הכיס בעת תהליך הוצאת השתל אין אפשרות להכניס שתלים חדשים בו במקום ויש להמתין להחלמה מלאה של המקום וזאת על מנת למנוע זיהום נוסף. רק לאחר המתנה של כחצי שנה ניתן לבצע הליך כירורגי נוסף בו יוכנסו שתלים חדשים.
  • הוצאת השתלים הישנים והכנסה של שתלים חדשים – זהו המקרה הרווח בו נעשה תהליך של הוצאת השתלים הישנים והחלפתם. במקרים מעין אלו עוד קודם הניתוח מראה השד הינו אסתטי ובכל זאת המטופלת מעוניינת להחליף את השתל הישן בחדש. במקרים בהם המטופלת מבקשת להגדיל את השד יש לבצע חתכים נוספים סביב השתל המקורי.
  • הוצאתם של השתלים הישנים, החלפתם בחדשים והרמת חזה – במקרים בהם השדיים נראים צונחים עוד קודם הניתוח ניתן בצע שתי פעולות שונות, גם להחליף את השתל וגם להרם את השד. במקרים כאלה ייתכן שיווצרו צלקות חדשות ונוספות על השדיים. 

במקרים בהם הסיבה לתהליך החלפת השתלים הוא קרע או דליפה יש לנקות את המקום היטב מכל שאריות הסיליקון הקודמות. כמו כן, חשוב שלא ליצור חתך חדש אלא לבצע חתך באותו המקום בדיוק בו נעשה הניתוח הראשון וזאת על מנת להימנע מצלקות נוספות.

סוגי שתלים וצורתם

ישנן שתי קבוצות עיקריות של שתלים המיועדים עבור השדיים כאשר כל סוגי השתלים כולם למעשה מכוסים בסיליקון אך הפנים שלהם שונה. חלק מהשתלים מלאים במי מלח ואילו החלק השני מלא בסיליקון ג’ל. כל השתלים הללו מאושרים על ידי ה FDA ומותרים לשימוש ללא חשש. 

גם צורתם של השתלים נחלקת לשני סוגים כאשר חלק מהשתלים הינם עגולים ואילו החלק הנוסף הינו בצורה אנטומית אשר דומה יותר לטיפה או לאגס. ככל שהשתל יהיה גבוה יותר כך הוא יבלוט יותר וייתן לחזה מראה מרשים יותר. יש להתאים את השתל באופן מדויק לכל מטופלת ומטופלת הן על פי מבנה הגוף הספציפי שלה והן על פי האנטומיה האישית שלה. 

אין כל עדיפות לסוג שתל מסוים וישנם שתלים אשר יתאימו יותר לנשים מסוימות בעוד שתלים אחרים יתאימו לנשים אחרות. בסופו של יום השתלים הם אך ורק דרך להשיג את התוצאה הסופית ומה שחשוב בעיקר הוא המראה של השדיים עוד קודם הניתוח, תכנון נכון ומדויק של הניתוח וכן מיומנותו של המנתח.

התאמת השתל החדש

מתחת לרקמה של השד נמצא שקיק בית החזה. המיקום של השתלים הישנים יכול להימצא מאחורי רקמת השד כלומר מקדימה לשריר. או להתמקם מאחורי השריר. ישנו גם מנח שהוא משולב אך הוא אינו נפוץ. שני המנחים הינם מנחים אובים ונכונים ואין עדיפות לאחד מהם. השיקול החשוב ביותר הוא עובי הרקמה של השד וכן אופייה. מנח קדמי יתאים יותר עבור נשים בעלות רקמת שד עבה בעוד מנח אחורי יתאים יותר עבור נשים בעלות רקמת שד דקה יותר. אשר אינה יכולה להסתיר את שתל הסיליקון. ההחלטה על מיקום השתל תתבצע יחד עם המטופלת על מנת לספק לה את כל המידע לו היא זקוקה עוד טרם תחילת הניתוח.

גודל השתל

לא כל גודל מתאים עבור כל אישה ועל מנת לבחור את גודל השתל הנכון יש לבחון מספר נקודות חשובות. תחילה יש להתאים את גודל השתל למבנה גופה של האישה, לבחון את גודלו של השד המקורי כחלק מבית החזה. לאחר מכן יש לבצע הערכה של רוחב בסיסו של השד אשר הוא זה שמהווה את המעטפת אליה נכנס השתל. כמובן שחשוב מאוד לדעת מהו גודלו של השתל אשר קיים כבר בגופה של האישה קודם תחילת הניתוח. לבסוף יש להעריך את צורתו של השד, לבחון את עובי רקמת השריר וכן א איכות העור ואת גמישותו. רק לאחר הערכה מקיפה ויסודית ניתן לקבוע ניתוח.

ניתוח החלפת שתלים- להיות בידיים בטוחות

לא משנה מהי הסיבה בגללה את בוחרת לבצע ניתוח החלפת שתלים אין ספק כי לא מדובר במאורע פשוט והוא מלווה בלא מעט חששות. על מנת להפיג את החששות הללו ולסיים את הניתוח בהצלחה חשוב שלא להתפשר על הרופא המטפל. בחירת רופא נכונה הינה בחירה אשר שמה דגש על הכשרתו, ניסיונו וכן על יחסי האנוש שלו.

ד”א אנדרי אופק מומחה בכירורגיה פלסטית ובעל ניסיון של שנים רבות בתחום. ד”ר אופק מבצע מגוון רחב של ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים ובעל היכרות מעמיקה עם עולם היופי והאסתטיקה. לקביעת פגישת ייעוץ והתאמה השאירו פרטים וצוות המרפאה יחזור אליכם תוך זמן קצר.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק