בחורה מופתעת מותחת את המכנס של

כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת השומן מיועד לאנשים בריאים שאינם סובלים מעודף משקל רב ומיועד להפחית את עודפי השומן במקומות ספציפיים בגוף, במיוחד באזורים “עיקשים” שאינם מגיבים לדיאטה. זו אינה שיטה לירידה במשקל, אלא ל”פיסול הגוף”.

שאיבת שומן הינה פרוצדורה ניתוחית לכל דבר

היתרונות העיקריים של ניתוח שאיבת שומן הם טיפול ממוקד באזורים הבעייתיים, חזרה מהירה יחסית לשגרה, צלקות זעירות, סיכון ניתוחי נמוך מאוד והגעה מובטחת לשיפור משמעותי מהיר ללא תלות בדיאטה או ירידה במשקל.

ההשמנה ידועה היום כאחת הבעיות הגדולות ביותר בחברה המודרנית, ורבים מאתנו אינם מצליחים להיפטר מהשומן העודף בחלק מהמקומות בגוף, גם אם שומרים על תזונה בריאה ועוסקים בספורט. במקרים אלו, שאיבת השומן הוא הפתרון הטוב ביותר עבורם.

חשוב מאוד להתייעץ עם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ייעוץ שבו אפשר לבצע תיאום ציפיות, להחליט על הניתוח המתאים ביותר למטופל/ת הספציפי/ת.

הסיבות לפניה לביצוע הפרוצדורה

סיבות נפוצות להצטברות העודפים הן כמובן עליה במשקל, לידות וגם גנטיקה משפחתית הגורמת להצטברות שומן לא פרופורציונאלית באזורים כגון הירכיים הצדדיות או הזרועות – גם כאשר אין עודף משקל. המצב עלול להקשות על קניית בגדים וכדומה, ולפגוע בביטחון העצמי.

רבים מרגישים שהם לא בהכרח שמנים, אך לא מצליחים להיפטר מעודפי השומן הספציפיים באזורים שונים בגוף (כגון הצוואר, הזרועות, המותניים, הבטן, הירכיים והברכיים), ורוצים ליהנות מגוף חטוב יותר.

פגישת ייעוץ לניתוח שאיבת שומן

בפגישת הייעוץ לצורך ניתוח שאיבת שומן, ינתח הרופא את אופי הבעיה הסיבות לביצוע הניתוח, ועל כן יש להתאים את הניתוח באופן פרטני לכל מטופל לאחר אבחון המרכיב הבעייתי.

בדיקת היסטוריה הרפואית שלך, בירור לגבי מה מפריע לך, בדיקה גופנית, הצגת האופציות המתאימות עבורך בניתוח. חשוב לבצע עם הרופא תיאום ציפיות, על מנת שתדעו מה ניתן להשיג בניתוח (מספר תמונות של “לפני ואחרי” עוזרות מאוד לדעת מה אפשר להשיג בניתוח),
הסבר על תהליך הניתוח וההחלמה שלו.

חתימה על טופס ההסכמה לניתוח, כולל עותר עבורכם.
(אין הדבר מחייב אותך בשום צורה – אלא רק בא לוודא שיהיה לך מספיק זמן לקרוא את הטופס, להבין אותו, ולאפשר לך לשאול את הרופא כל שאלה הקשורה בניתוח לפני שאת/ה מחליט/ה סופית).

תקבלו מכתב לרופא המשפחה בקופ”ח המבקש ביצוע בדיקות טרום ניתוחיות (כגון ספירת דם, ביוכימיה בסיסית וכדומה). יתכן ותתבקשו להיבדק גם על ידי רופא עיניים. לאחר מכן תיפגש/י עם היועצת אשר תדון אתך בכל האספקטים של הניתוח שאינם רפואיים (עלות הניתוח, מועדים אפשריים, היכן הוא יתבצע).
לאחר שתחליטו שאתם מעוניינים בניתוח, תוזמנו בדרך כלל לפגישה נוספת, שבה תוכל/ו לשאול שאלות נוספות שהתעוררו לאחר הפגישה הראשונה, ויקבע אופי הניתוח הסופי (כמו למשל סוג ניתוח מתיחת הבטן). בסופה של פגישה זו יקבע מועד הניתוח, ותחתמו בפעם השנייה על טופס ההסכמה לניתוח (גם אז כמובן, החתימה אינה מחייבת אותך לעבור את הניתוח).

לסיכום: מה חשוב לדעת לפני ניתוח מתיחת בטן
1. להתייעץ עם רופא פלסטי מומחה ולשמוע מה האופציות העומדות עבורכם
2. בדקו תמונות לפני ואחרי לתיאום ציפיות
3. לקרוא את הטופס הניתן ע”י הרופא המנתח בפגישת ייעוץ
4. לא לעשן כלל בחודש שלפני ואחרי הניתוח, על מנת שלא לפגוע באספקת הדם לריפוי הפצע הניתוחי.

שאלות נפוצות בתחום ניתוח שאיבת שומן

1. באילו אזורים עושים שאיבת שומן?
בכל אזור בגוף  בו יש הצטברות שומן שלא מגיבה לדיאטה או התעמלות -מה שנקרא בשפה המקצועית – ליפודיסטרופי. ניתן לשאוב שומן בצוואר, בצידי החזה, בגב ובמתניים, בבטן ובירכיים הפנימיות והחיצוניות, בברכיים הפנימיות ולעתים גם בשוקיים.

2. האם השומן יחזור לאחר ניתוח שאיבת שומן?
במקרים של ניתוח שאיבת שומן, תאי השומן נשאבים ביחד עם השומן עצמו- כך שגם אם השומן חוזר לאזור, יש לו הרבה פחות תאי שומן להתמקם בהם וגם אם משמינים באזור- ההשמנה אינה בשיעור גבוה וכמעט שאינה נכרת באזור כלל.

3. האם לאחר שאיבת שומן נותרת צלקת?
באזור שבו בוצעה שאיבת שומן, כן. זו צלקת לא גדולה שהולכת ומטשטשת עם הזמן. ייתכנו סימנים שונים על גבי העור כמו למשל שטפי דם קלים, שיחלפו עד כחודש מיום הניתוח.

4. כמה זמן החלמה מניתוח שאיבת שומן?
ההחלמה מניתוח שאיבת שומן אורכת כשבועיים בהם נחים בבית לאחר מכן אפשר לחזור לעבודה רגילה לא כולל מאמצים פיזיים לפעילות גופנית מאומצת (חדר כושר) לאחר 6 שבועות.

יש לכם עוד שאלות בתחום ניתוח שאיבת שומן?
מוזמנים למלא את הפרטים בטופס למטה או לשלוח הודעה לקליניקה של ד”ר אנדריי אופק – מנתח פלסטי מומחה 05229709445

ניתוח שאיבת שומן בקליניקה של ד”ר אנדרי אופק

לפני הניתוח
מומלץ להתרחץ עם סבון אנטיספטי בלילה שלפני הניתוח. יש להיות בצום מ – 8 שעות לפני הניתוח במידה והניתוח מבוצע בהרדמה כללית (ניתן לשתות מים בלבד עד 4 שעות לפני הניתוח).
זמן הניתוח תלוי בנפח השאיבה ומספר האזורים המטופלים בניתוח, ויכול לארוך בין חצי שעה לארבע שעות. השחרור מתבצע בדרך כלל לאחר כמה שעות של השגחה, או ביום למחרת.

מידע למטופל לאחר שאיבת שומן

החזרה לפעילות מלאה היא הדרגתית, וכוללת מנוחה בבית של כשבועיים, הימנעות מנהיגה במשך שבוע לפחות, שימוש במחוך לאזורי השאיבה במשך 6 שבועות, הימנעות מטיסה או עישון במשך חודש, וחזרה לפעילות גופנית מאומצת (חדר כושר) לאחר 6 שבועות. ניתן לחזור לעבודה שאינה פיסית לאחר כשבועיים בדרך כלל. על אף שהצלקות מינימליות מלכתחילה (באורך 3-5 מ”מ), ניתן לשפר את מראה הצלקות עוד יותר בעזרת שימוש במשחת/יריעת סיליקון או בעזרת טיפולי לייזר לאחר הטיפול. כמו כן מומלץ לא לשזף את הצלקות כשנה לאחר הטיפול.

על מה דיברנו עד כה?

שתפו את המאמר:
Facebook
WhatsApp
Email

מוזמנים לשלוח הודעה

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אנדרי אופק, כירורגיה פלסטית ואסתטי

ד"ר אופק סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית ביצע במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת ההתמחות צבר ד"ר אופק ניסיון רב בניתוחים משחזרים ואסתטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק