ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית

החזה הנשי הוא איבר אשר משפיע על הדימוי העצמי של נשים רבות בעולם. חזה גדול נחשב כסמל לנשיות, כאשר החזה קטן מדי ביחס לרצונות האישה התוצאה יכולה להיות דימוי עצמי נמוך של האישה. הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בעולם.

נשים רבות אשר רוצות לעבור ניתוח להגדלת חזה חוששות מכך שהוא נעשה בהרדמה מלאה, אפילו שהניתוח נעשה על ידי מנתח פלסטי מומחה עדיין קיים חשש מהרדמה מלאה. אך הרפואה של ימינו מתפתחת ללא הפסקה וכיום ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית.

הגדלת חזה בהרדמה מקומית דומה מאוד לניתוח הגדלת חזה שמבוצע תחת הרדמה מלאה.

מהלך הניתוח להגדלת חזה בהרדמה מקומית

 1. רחצה סטרילית

לפני ביצוע ההרדמה המקומית מבצעים רחצה סטרילית לאזור החזה. הרחצה הסטרילית נעשית באמצעות שימוש בספוגיות אשר טבולות בסבונים רפואיים ייעודים ובנוזלים אלכוהוליים מיוחדים אשר מתאימים למטרה זו. 

 1. הצפת הרקמה

כאשר מסיימים את הרחצה הסטרילית של אזור החזה עוברים לשלב הצפת הרקמה. הצפת הרקמה היא טכניקה שמטרתה היא להפחית את רמת הכאב עוד יותר כך שגם ללא הרדמה מלאה לא מורגש כאב חזק במהלך הניתוח. כמו כן, הצפת הרקמה נותנת למנתח הפלסטי חופש פעולה מלא ואת היכולת להביא לידי ביטוי את כלל היכולות שלו.

 1. הרדמה מקומית של אזור החזה

בשלב הזה המנתח הפלסטי מבצע מספר דקירות באזור בו מתוכנן להיות החתך אשר דרכו יכניסו את השתלים אל בית החזה. הדקירות עלולות לגרום לתחושה של צריבה קלה מאוד אך לא לכאב.

לאחר ביצוע הדקירות, מזלפים אל אותו אזור נוזלים מחוממים אשר כוללים בתוכם חומרים מרדימים. מעבר לכך, בנוזלים הללו יש חומר אשר תורם להפחתת הדימום. לאחר הזרקת הנוזלים ממתינים מספר דקות כדי שחומרי ההרדמה ישפיעו באופן מלא, ירדימו את החזה ויאפשרו את המשך הניתוח.

 1. ביצוע חתך בשדיים

לאחר שחומרי ההרדמה נכנסו לפעולה, המנתח הפלסטי מבצע חתך בכל שד. דרך כל חתך המנתח יוצר כיס בו ימוקמו השתלים. קיימות שתי אפשרויות לגבי מיקום הכיס בו ימוקמו השתלים – מתחת לשריר החזה או מעל לשריר החזה. הבחירה היכן למקם את הכיס נעשית כבר במהלך פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי. הבחירה נעשית באופן ספציפי לכל מנותחת בהתאם למאפיינים הפיזיים שלה ובהתאם לגודל השתלים אשר ברצונה לעשות. במקרים מסוימים החתך בשד גורם לריח של חריכה ולעיתים גורם גם לעשן בכמות קטנה, אלו תופעות לגיטימיות ואין סיבה להיכנס ללחץ מהן.

 1. הנחת השתלים בכיס וסגירת החזה

לאחר שהמנתח הפלסטי סיים להכין את הכיסים, מבצעים שטיפה לאזור בעזרת נוזל המכיל בתוכו תמיסה אנטיביוטית. לאחר מכן הדבר היחיד שנותר למנתח הפלסטי לעשות הוא להניח את השתלים בכל כיס, ולסגור את האזור. על החתך אותו ביצע המנתח הפלסטי מניחים פלסטר, האחות אשר נמצאת בחדר הניתוח מנקה את האזור המנותח. חלק חשוב להצלחת הניתוח הוא לבישת חזייה ייעודית בעלת סגירה קדמית אשר תומכת בתוצאות של הניתוח הפלסטי.

היתרונות של ביצוע הגדלת חזה בהרדמה מקומית

נשים רבות חוששות מביצוע ניתוח בהרדמה מלאה בגלל תופעות הלוואי הכרוכות בכך, הרדמה מלאה עשויה לגרום לבחילות, הקאות, קשיים בבליעה ובמקרים מסוימים גם פגיעה בקנה הנשימה, חום גבוה, תגובות אלרגיות ועוד. הסבירות להופעתן של תופעות לוואי אלו היא נמוכה אך בכל זאת ביצוע הניתוח בהרדמה מקומית מפחית את רמת הסיכון של הניתוח.

לביצוע ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית יש מספר יתרונות:

 1. צמצום החששות לפני ביצוע הניתוח.
 2. נשים אשר אינן יכולות לעבור ניתוח בהרדמה מלאה יכולות גם הן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית ובכך לספק את רצונותיהן ולהגדיל את החזה שלהן.
 3. זמן ההתאוששות קצר יותר – ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית נמשך כשעה לכל היותר וזמן ההתאוששות נמשך כשעה וחצי.
 4. המנותחת שותפה בצורה מסוימת למהלך הניתוח ויכולה לדבר תוך כדי הניתוח עם המנתח הפלסטי.
 5. המנותחת יכולה לחזור הביתה כבר ביום הניתוח.

דברים שחשוב לדעת לפני ביצוע הגדלת חזה בהרדמה מקומית

 1. הצלחת הניתוח תלויה במנתח הפלסטי אותו נבחר, ברמת המיומנות שלו ובניסיון שלו. לא כל מנתח פלסטי יודע לבצע הגדלת חזה בהרדמה מקומית, קיימים גם מנתחים פלסטיים מוכרים אשר לא מציעים את האופציה לבצע הגדלת חזה בהרדמה מקומית. 
 2. גם לאחר הגדלת חזה חשוב שהשדיים יראו טבעיים מכיוון שהמראה הטבעי הוא המראה המחמיא ביותר. לכן ההמלצה היא לבחור בשתלים בגודל בינוני ולא שתלים גדולים מדי. כמו כן, שתלים גדולים מפעילים לחץ רב יותר על הרקמות הסמוכות ולכן זמן ההחלמה עלול להיות רב יותר. בעת בחירת השתלים מתחשבים גם בצורת השתל ולא רק בגודלו, האלמנט העיקרי בבחירה הוא התאמה למבנה הגוף של המנותחת – כדי שהתוצאה תיראה כמה שיותר טבעית. בשל הסיבות הללו חשוב לבחור במנתח פלסטי מקצועי ובעל ניסיון שידע בדיוק אילו שתלים להתאים לגוף של המנותחת.

כמה זמן נמשכת תקופת ההחלמה ומתי רואים את תוצאות הניתוח?

תקופת ההחלמה נמשכת בין עשרה ימים לשבועיים. ניתן לחזור לפעילות גופנית מאומצת לאחר 4-6 שבועות, במהלך הזמן הזה חשוב להימנע מהרמת משקלים כבדים וביצוע תנועות חדות עם הידיים.

לאחר שהנפיחות הראשונית מתחילה להעלם ניתן להתחיל לראות את תוצאות הניתוח – הנפיחות הראשונית נעלמת ברובה לאחר 3-4 שבועות. את התוצאות בשלמותן ניתן לראות לאחר 3-4 חודשים נוספים.

שתפו את המאמר:
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
כל הזכויות שמורות לד"ר אנדרי אופק